ELIMO MONT: ELIMO, elimo mont, solankové hospodářství, podjezdová sila, posypové soli, čerpací stanice, skladové tanky, servis

Solankové hospodářství

Základní informace

Zejména v posledním období se pro zimní posyp komunikací v ČR obecně dává přednost posypovým materiálům, které svým chemickým složením a fyzikálními vlastnostmi jsou co nejvíce přijatelné pro životnímu prostředí a případné negativní zatížení snižují na zcela nezbytné minimum.

Druhy rozmrazovacích látek

Mezi rozmrazovací látky, které se na evropském území používají při zimní údržbě silnic a to buď všeobecně, příležitostně, nebo při různých pokusných zkouškách a testech, patří zejména chlorid sodný a chlorid vápenatý.

Chlorid sodný (NaCl – pevné skupenství)

Je to naprosto nejrozšířeněji používaný výrobek, těžený v solných dolech. V zimní údržbě se používá jako solankový roztok. Pro účely zimní údržby komunikací účinkuje chlorid sodný optimálně do teploty -5 °C až maximálně -7 °C. Pod touto teplotou se již značně zpomaluje jeho tavící schopnost a při teplotách pod -11 °C se v podstatě stává pro zimní posyp už neúčinným. Proto se v některých zemích chlorid sodný při poklesu teploty pod -7 °C běžně používá ve spojení s chloridem vápenatým.

Chlorid sodný (NaCl - kapalné skupenství)

Patří mezi rozmrazovací látky, které jsou určené ke skrápění posypových materiálů pro okamžitý rozmrazovací účinek. Jedná se o tzv. technologii zvlhčování suché soli solankovým roztokem, tzn. technologií, která se ve všech souvisejících faktorech vyznačuje vysokou efektivitou a také případné negativní zatížení životního prostředí snižuje na zcela nezbytné minimum.

Chlorid vápenatý (CaCl2)

Chlorid vápenatý se nejčastěji vyrábí v koncentraci 34 % v tekuté formě a pro jeho další použití je potřeba rozředěná koncentrace od 20% do 25 %. K procesu ředění se nejčastěji využívají stojany SOLMIX. Je velmi účinný i při nízkých teplotách až do -35 °C.

  • Výdejní stojan SOLMIX
ADRESA

ELIMO mont s r.o.
U Tonasa 666
403 31 Ústí nad Labem

KONTAKTY

Telefon: (+420) 602 430 235
E-mail: jan.vana@elimo.cz

INFORMACE

IČO: 28751078
DIČ: CZ28751078

SPISOVÁ ZNAČKA

Firma zapsána u Krajského soudu v Ústí nad Labem, pod spisovou značkou C 30844.

Copyright © 2023 - 2024 ELIMO mont - montáže, revize.
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront